a_k88 (a_k88) wrote in volyn_ua,
a_k88
a_k88
volyn_ua

Луцька міська організація ВО "Свобода" стурбована різким ростом цін на тепло у обласному центрі

З 1 серпня 2008 року в Луцьку вступають у дію введені міськвиконкомом нові тарифи на теплопостачання. Так, ціна за одну гігакалорію тепла (базовий показник, з якого розраховується тариф) згідно рішення луцької міської влади різко піднялася на понад третину від попереднього показника і складатиме 211 гривень для населення.

Цей показник, як стверджують спеціалісти державної інспекції з контролю за цінами, виведе Волинь, котра перебувала на одному з останніх місць в Україні за тарифами на тепло, одразу на 5-ту позицію за цінами на теплопостачання. Крім того, як стверджує вищевказана інспекція, у Луцькій міській раді готується проект рішення, згідно якого теплоенергія в Луцьку після 1 вересня знову підвищиться, що може вивести нашу область на друге місце в державі за цінами на тепло.

Представники мерії факт підготовки зміни до нових тарифів, які навіть не вступили у дію, непрямо підтвердили.

Основним "критерієм", на який посилалися представники комунального підприємства "Луцьктепло" та міської влади, наполягаючи на саме такому збільшенні тарифів стало "приведення показників до економічно-обгрунтованого рівня". Головними і практично єдиними пунктами, на які посилались луцькі чиновники, обгрунтовуючи підвищення стало підвищення цін на газ (на 16,2%), електроенергію (на 12,9%-14,6%) та водопостачання (на 24,2%) порівняно з тими цінами, котрі були закладені у попередній тариф.

У Луцької міської організації ВО "Свобода" виникають сумніви щодо приведеного комунальниками обгрунтування підвищення тарифів аж на третину - адже ніде не вказано, яку конкретну частку в собівартості теплоенергії займають тарифи на газ, електрику та воду.

Крім того, нам незрозуміло, чому "економічно-обгрунтований рівень" тарифів на теплоенергію у нашому місті є вищим, ніж у десятках інших обласних центрів України. Невже Луцьк багатший за столицю України - місто Київ? Невже лучани отримують більшу зарплату, ніж жителі Харкова, Донецька, Дніпропетровська та інших міст, щоб платити одні з найвищих тарифів на опалення у цілій країні?

Дивною є позиція міської влади, котра, знаючи, що середня заробітна платня в Луцьку є нижчою, ніж в середньому по Україні, йде на безпрецедентне і відверто грабіжницьке по відношенню до жителів подорожчання тарифів на опалення. Невже це і є анонсована підлеглими пана Шиби "житлово-комунальна реформа" у місті?

Луцька мерія кожні півроку гордиться перевиконанням міського бюджету. На думку Луцької міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", таке різке і порівняно велике підвищення цін на опалення у обласному центрі Волині болюче вдарить не лише по кишенях його мешканців, а й може позбавити бюджет міста значної частки надходжень. Інфляція у державі внаслідок дій уряду Юлії Тимошенко, (котрій ледве не кланявся Богдан Шиба та більшість луцьких депутатів) спричинила подорожчання багатьох товарів, насамперед продуктів. Тому з огляду на це, ймовірною є ситуація, коли багато лучан просто відмовиться платити рахунки згідно таких тарифів на опалення, від чого місто недоотримає значні суми коштів.

Тому Луцька міська організація ВО "Свобода" вимагає від Луцького міськвиконкому:

1. Оприлюднити реальні цифри щодо частки у собівартості теплоенергії цін на природний газ, електроенергію та водопостачання.

2. Припинити дії, спрямовані на подальше зростання житлово-комунальних тарифів у Луцьку.

Голова Луцької міської організації ВО "Свобода" Віталій Конський

http://volyn.vosvoboda.info/dokument004414.html

Tags: ВО "Свобода", Волинь, ЖКГ, Луцьк, влада, тарифи, тепло, теплоенергія, ціни
Subscribe

 • Велькам до нас на марафончик ))

  Офіційне положення: 1. Загальні положення «Веломарафон Воротнів-2009 » є аматорськими велоперегонами у категорії…

 • Велодень 2009

  Усім! Усім! Усім! Всі, хто має двоколісного друга, а спосіб життя і активний відпочинок асоціюються з велосипедом! Всі, хто бажає, щоб Україна…

 • Велоподія року!!!, ... у Луцьку ;)

  Величезне міжнародне велозбіговисько „Велофорум – Луцьк – 2009” 1. Велозбіговисько відбуватиметься:…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments